Chata Barborka

Sport a turistika

Okolí Chaty Barborka vysloveně vybízí ke sportovním aktivitám všeho druhu v každém ročním období! Na své si přijdou milovníci cykloturistiky, zimních sportů, vodních radovánek i „chození po svých“. Dopravu za sportem usnadňuje Šumava bus, který jezdí několikrát denně a má zastávku 200 m od chaty. Lze v něm přepravovat jak kola, tak lyže či běžky.

Cykloturistika

Chata je díky své poloze ideálním východiskem pro výlety na kole. V okolí se nacházejí cyklostezky různých úrovní obtížnosti. Jejich přehled s popisem trati, jejím profilem, mapou a zajímavostmi po cestě naleznete např. na těchto stránkách: www.sumavskecyklotrasy.euweb.cz

Zimní turistika

Pokud příroda dopřeje sněhovou nadílku, najdete na Šumavě ideální podmínky k zimním radovánkám. Díky svému profilu ploché hornatiny nabízí NP nádherné běžkařské tratě jak na dlouhých pláních, tak tratě s velkým převýšením pro náročné lyžaře, což potvrzuje fakt, že tu trénuje Kateřina Neumannová. Souhrnné informace o běžkařských tratích naleznete zde: www.bilastopa.cz

V blízkém okolí chaty se nachází několik skiareálů, které jsou schopny uspokojit potřeby rodin s dětmi, začátečníků i zkušených lyžařů:

Sportovní soustředění

Okolí a chata samotná nabízí ideální podmínky pro sportovní soustředění. Vzhledem k vyšší nadmořské výšce objektu a jeho okolí – cca 1000 m – se jedná o ideální podmínky pro vysokohorskou adaptaci na tréninkovou zátěž. Hartmanice je město obklopené přírodou – čisté ovzduší bez průmyslu a jiných splodin.

Nabízíme: